Výlet za poznáním a zábavou

Další akcí, kterou již s mnohaletou tradicí členové MS ČČK pořádají, je prázdninové sousedské posezení u ohně na místní návsi. Pozváni byli jako každoročně nejen sousedé, ale i božkovičtí rodáci, kteří zde již nežijí, ale do Božkovic se rádi vracejí. Termín letos připadl už na 3. srpen a akce se tradičně vydařila, i když tropické počasí k „pobytu u ohně“ příliš nelákalo :-).

Prázdninové posezení u ohně

Další akcí, kterou již s mnohaletou tradicí členové MS ČČK pořádají, je prázdninové sousedské posezení u ohně na místní návsi. Pozváni byli jako každoročně nejen sousedé, ale i božkovičtí rodáci, kteří zde již nežijí, ale do Božkovic se rádi vracejí. Termín letos připadl už na 3. srpen a akce se tradičně vydařila, i když tropické počasí k „pobytu u ohně“ příliš nelákalo :-).

Zájezd do divadla

Tradičně oblíbenou kulturní akcí zorganizovanou členy MS ČČK jsou zájezdy do Divadla Na Jezerce. Tentokrát tedy v termínu 12. 5. padla volba na činohru Manželské vraždění, která pojednává o „souboji mezi mužem a ženou, ve kterém jde o život“. Celá kapacita tohoto zájezdu byla jako obvykle zaplněna, k čemuž ale přispěl spíše velký zájem z řad příbuzných a známých členů MS ČČK, než z řad místních sousedů, pro které jsou též tyto akce pořádány.

Dětský den

Na začátku léta nemohl v Božkovicích chybět dětský den. Členové MS ČČK se jej snaží vždy uspořádat v termínu, který se pokud možno nepotkává s obdobnými akcemi sousedních vesnic. Letos tedy členové MS ČČK připravili odpolední program pro místní i přespolní děti dne 8. června, kdy celkem asi 27 dětí soutěžilo v 10 dovednostních a sportovních disciplínách. Počasí bylo opět vyloženě letní až tropické, k dispozici však byl dostatek osvěžujících nápojů pro děti i „dospělý doprovod“. Za drobné odměny pro soutěžící děti opět děkujeme sponzorům: Danone, Bontonfilm.

Dětský karneval

Další akcí, kterou MS ČČK připravila ještě v zimě, byl dětský karneval. V termínu 23. února tedy aktivní členové připravili v sále hasičské zbrojnice v Božkovicích odpolední program pro děti všech věkových kategorií. Místní neveliký sál byl tradičně zcela zaplněn dětmi místními i přespolními a všichni se skvěle bavili. Děti tančily, zpívaly, přednášely básničky a soutěžily, za což byly odměněny dárky od našich sponzorů, kterým tímto děkujeme.

Nácvik umělého dýchání

18. května 2013 večer po schůzi MS ČČK proběhlo od 20 hodin v místním sále školení - nácvik umělého dýchání na tzv. Andule.Byl to vlastně panák, kterého zapůjčila a názorně předvedla naše členka Olča Klimešová. Po té si mohl každý jednotlivec vyzkoušet, jak si počínat, správně počítat při event. Nehodě - ztrátě dechu.Škoda,že na tuto zdraví prospěšnou akci přišli mimo členů ČK jen 3 nečleni z Božkovic.

Posvícenské posezení s hudbou

První akcí pořádanou členy MS ČČK v roce 2013 bylo posvícenské posezení s hudbou, které připadlo tentokrát na netradiční termín v lednu. Původní listopadový termín byl z pietních důvodů zrušen a náhradní termín tedy připadl na 26. leden. K tanci a poslechu nám zahrála kapela PRIMAMUSIC.

Humanitární sbírka

Letos až 18. května proběhla obvyklá sbírka šatstva na humanitární účely. Ošacení a další věci denní potřeby jsme přijímali do 10 hod. u místní hasičské zbrojnice, následně byla celá sbírka odvezena do Bystřice p. Janem Tůmou z Olbramovic, kde byla uložena do přechodného skladu v budově „družstva NOVA Bystřice“. Všem přispívajícím i panu Tůmovi děkujeme.

poslední měsíc Květen 2017 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 18 1 2 3 4 5 6 7
week 19 8 9 10 11 12 13 14
week 20 15 16 17 18 19 20 21
week 21 22 23 24 25 26 27 28
week 22 29 30 31